Bugun...MAYIS AYI MECLİSİ 1. OTURUMU GERÇEKLEŞTİ

Silivri Belediye Meclisi’nin Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’nın I. Birleşiminin I. Oturumu, 7 Mayıs 2018 Pazartesi Günü 10.00’da Meclis Salonunda gerçekleşti.

facebook-paylas
Güncelleme: 07-05-2018 10:35:59 Tarih: 07-05-2018 10:34

MAYIS AYI MECLİSİ 1. OTURUMU GERÇEKLEŞTİ

Silivri Belediye Meclisi’nin 07/05/2018 Pazartesi tarihine rastlayan Mayıs Ayı toplantısının I. Birleşiminin I. Oturumu, saat 10.00’da Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Meclis toplantısında görüşülen gündem maddeleri şu şekilde;

 

G Ü N D E M:

1-Çevre ve Sağlık Komisyonu seçimi.

CHP: Semih Ayeş, Zafer Bıyıklı, Devrim Uzun AK Parti: Tamer Şişman, Mustafa Saral olarak oy birliği ile kabul edildi.

 

2-İsim Tespit Komisyonu seçimi.

CHP: Melih Yıldız, Saadet Gençoğlu, Mümin Koçoğlu AK Parti: Harun Tüfekçi, Filiz Güler olarak oy birliği ile kabul edildi.

 

3-Hukuk Komisyonu seçimi.

CHP: Süheyl Kırkıcı, Arzu Yalçınkaya, Fevzi Arslan  Ak Parti: Tamer Şişman, Tuğba Alkaya olarak oy birliği ile kabul edildi.

 

4-Tarım ve Hayvancılık Komisyonu seçimi.

CHP: İbrahim Çeşmecioğlu, Ali Vural, Melih Yıldız, Ak Parti: Yusuf Köroğlu, Harun Tüfekçi olarak oy birliği ile kabul edildi.

 

5- Silivri İlçesi Beyciler Mahallesinde yapılacak kadastro çalışmalarında 6 adet Bilirkişi görevlendirilmesi kadastro önerisi ile Fahrettin Arınç, Cemal Orta, Salih Çalılı, Necati Yıldız, Tufan Gürpınar, Mehmet Tembeli olarak oy birliği ile kabul edildi.

 

6-Silivri Belediyesi ile Ahenk Sanat Gençlik ve Spor Kulübü arasında protokol yapılması Plan Bütçe ve Hukuk Komisyonuna havaleleri oy birliği ile kabul edildi.

 

7-Mülkiyeti Silivri Belediyesine ait olan tarıma uygun alanların kiraya verilmesi Hukuk Tarım ve Hayvancılık Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 

8-Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliğine araç tahsisi oy birliği ile kabul edildi.

 

9-İlçemiz Mahalle Muhtarlarına yardım yapılması Plan Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 

10-Silivri Piri Mehmet Paşa Mahallesi, 1077 ada, 5 parselde kayıtlı 51 nolu bağımsız bölümdeki Silivri Belediyesine ait 1/2 hissenin SGK’ya tahsisi Hukuk Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 

11-Silivri İlçesi Alibey Mahallesi, 1305 ada 7 parselde kayıtlı 45216/556787 m2'lik Silivri Belediyesine ait olan hissenin okul yapılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat Emlak Dairesi Başkanlığına tahsisi İmar ve Hukuk Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 

12-Mülkiyeti Silivri Belediyesine ait Silivri Selimpaşa Mahallesi, 1431 parselde kayıtlı toplam 232,00 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazın satışı Plan Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 

13-Belediyemizce yapılacak borçlanma Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 

14-Silivri İlçesi, Kadıköy Mahallesi Yerleşik Alanına ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına yapılan itirazlar İmar Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 

15-Silivri Belediyesi 2017 yılı kesin hesabı Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

 


Editör: SERVET SARIOĞLU TATAR
Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR-SANAT Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI